השותפים במשרד

יפית וייסבוך, עו״ד

שותפה בכירה, מומחית למשפט פלילי, מנהלי וזכויות אדם


עו”ד יפית וייסבוך הנה סניגורית מנוסה כבר 22 שנה, חברת לשכת עורכי הדין משנת 1995, בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב (1994) ומוסמכת לתואר שני במשפט במשפט ציבורי ובינלאומי מאוניברסיטת ת״א ואוניברסיטת נורת’ווסטרן בשיקגו, ארה”ב.

עו”ד ויייסבוך עוסקת במשפט פלילי על כל היבטיו, לרבות ניהול תיקים בעבירות חמורות, ערעורים פליליים מורכבים, עתירות אסירים, ועדות שחרורים וכן בייצוג בפני ועדות פסיכיאטריות ובית הדין למשמעת בנציבות שירות המדינה. כמו כן עוסקת עו״ד וייסבוך במשפט מנהלי, בנושאי זכויות אדם והתאזרחות. במהלך השנים, ייצגה עו״ד וייסבוך במאות תיקים פליליים ועתירות בבתי המשפט לעניינים מנהליים ובבית המשפט העליון.

בנוסף, מכהנת עו״ד וייסבוך כראש הרכב (אב״ד) בבית הדין המשמעתי במחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין, החל משנת 2013 ועד היום. בעבר כיהנה במספר ועדות בלשכת עורכי הדין, חברת ועדת חקיקה פלילית, מ״מ יו״ר הועדה לענייני שירות בתי הסוהר ויו״ר (משותף) של הועדה לזכויות אדם במחוז תל אביב. בנוסף, ייצגה את הלשכה במספר ועדות בכנסת.

 

print

תיקים חשובים

להלן חלק מהתיקים בהן ייצגה עו״ד יפית וייסבוך :

  • ייצוג בערעור של פעיל ציבור ידוע שהורשע בעבירות מין חמורות, נדון ל-15 שנות מאסר וזוכה ברוב דעות על ידי בית המשפט העליון.
  • ייצוג בתיק עקרוני בדבר סמכות המדינה להעמיד לדין אזרח זר בגין עבירות שבוצעו בחו״ל. בית המשפט העליון קיבל את טיעוני ההגנה והורה לבטל את כתב האישום.
  • ערעור לבית המשפט העליון נגד ועדת השחרורים בעניין בקשתו של אזרח זר שריצה מאסר בארץ, להשתחרר שחרור מוקדם. בית המשפט קיבל את טענות המערער הורה על שחרורו חזרה לארצו, תוך ביטול האפלייה הממוסדת בין אסירים זרים לישראלים.
  • ייצוג נאשם בתיק פלילי חמור בפני בית המשפט המחוזי בתל אביב, אשר הורה על ביטול כתב האישום, בשל אי קיום חובת היידוע ומניעת שימוע מהנאשם.
  • זיכוי עובד בכיר בתעשיות הבטחוניות בגין ביצוע עבירות מין בעובדת.
  • זיכוי איש צוות רפואי בכיר בבי״ח ממשלתי, בגין ביצוע עבירות מין בשתי מטופלות.
  • ייצוג בערעור עקרוני לבית המשפט העליון בעניין מעמדה של אם זרה לקטין אזרח ישראלי. ערעור המדינה נדחה, תוך קבלת פסק דינו של כב׳ בימ״ש לעניינים מנהליים בתל אביב, שהורה על מתן מעמד תושב לאם, לאור זכותו של הקטין לחיי משפחה עם שני הוריו בארץ.
  • עתירה לבג״צ נגד משרד הפנים, שהורה לשלול את אזרחותה הישראלית של אזרחית זרה, רק משום שהתגרשה מבן זוגה הישראלי. בית המשפט העליון הורה להחזיר את האזרחות.
  • עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים בת״א בבקשה למתן מעמד לתושב עזה הנשוי שלושים שנה לאזרחית ישראלית, אב לילדים וסב לנכדים. בית המשפט קיבל את העתירה.